25.04.2024

Hacı Adaylarımıza Hac öncesi eğitim semineri verildi

Hacı Adaylarımıza Hac öncesi eğitim semineri verildi

Ordu İl Müftülüğü koordinesinde 2024 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı ve Hac-Umre organizasyonu yapan acentelerle Hacca gidecek Hacı adayları için Müftülüğümüz konferans salonunda 24-25 Nisan 2024 tarihlerinde 2 gün boyunca uygulamalı Hac Eğitim Semineri gerçekleştirildi.

Hac Eğitim Seminerinde hacı adaylarına “İbadet Bilinci ve Hac İbadeti, Yolculuğa Çıkmadan Önce Maddi ve Manevi Hazırlık, Ana Hatlarıyla Hac ve Umre Menasiki, Haccın Hikmeti ve Hacdaki Sembollerin Anlamı, Hac İbadetinin Gereği Olarak Bir Arada Yaşama Bilinci ve Temel Sağlık Bilgileri" konularında seminerler verilerek hac farizası uygulamalı olarak gösterildi.

Seminerler İl Müftümüz Dr. İsmail ÇİÇEK, İlçe Müftümüz Hüseyin OKUŞ, Müftülük Şube Müdürü Metin KAÇMAZ, ve İl Vaizi Süheyla ŞEREMET tarafından verildi.

Seminer sonunda İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli tarafından Hacı adaylarımıza Sağlık kuralları hususunda bilgilendirme yapıldı.

Programın akabinde İl Müftümüz Dr. İsmail ÇİÇEK İlçe Müftümüz Hüseyin OKUŞ'u ziyaret ederek İlçemizde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi alarak başarılar diledi.

Haber-Fotoğraf: Adem Elzerey/Ünye İlçe Müftülüğü