17.11.2023

Mutat Toplantı

KASIM AYI MUTAT TOPLANTIMIZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Müftülük olarak her ay yaptığımız mutat toplantımız Müftümüz İsa YAYKIN hocamızın riyasetinde Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda müftülük personelimiz, İmam Hatip ve Müezzin Kayyım hocalarımızla din hizmetlerini nasıl daha verimli bir şekilde halkımıza sunabiliriz konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Özellikle plan ve proje aşamasını gerçekleştirdiğimiz 4-6 yaş Kur'an kursumuzun inşası konusunda hocalarımızla istişarelerde bulunuldu.

Toplantımızı teşrifleriyle onurlandıran kaymakamımız Sayın Emrullah DOĞRU bey, İlçemizde sunulan din hizmetlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Milli ağaçlandırma günü etkinlikleri kapsamında her bir din görevlimize bir fidan takdim edilerek Camilerimizin uygun yerlerine dikilmesi bildirildi

Toplantımızın sonunda, Sayın Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ hocamızın annesinin ruhuna ithafen Kur'an-ı Kerim tilavet edilerek camiamız adına baş sağlığı dilendi.

Toplantımızı teşrif eden İlçe Kaymakamımız Sayın Emrullah DOĞRU beyefendiye, etkinliğimiz için fidanları temininde yardımcı olan Orman İşletme Şefliğimize ve programa katılım sağlayan çok değerli din gönüllüsü hocalarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Rabbim toplantımızı hayırlara vesile eylesin.

Âmiin.