11.07.2023

Cumhurbaşkanlığı Ulusal Staj Programı Başladı

20 iş günü sürecek eğitimlerde öğrenciler, Müftülük, Cami, Kur'an Kursları, Gençlik Merkezleri, Hastaneler, KYK Yurtları ADRM Merkezleri ile Büroları vb. gibi mekânlarda görev alacaklar.

İl Müftülüğümüz Toplantı Salonunda sözlerin en güzeli Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan eğitimde İl Müftü Yardımcılarımız Alim Yaya ve Burhan Al selamlama konuşmaları yaptılar. Akabinde selamlama konuşması yapan İl Müftümüz Dr. İsmail Çiçek, İl Müftülüğümüzün genel durumu hakkında bilgilendirmede bulunarak çalışmaları görsel olarak öğrencilere gösterdi. Sonrasında sorumlu personellerle, öğrenciler İl Müftülüğümüzde ki birimleri ziyaret ederek büroların çalışma sistemini yerinde incelediler ve personellerimizden brifing aldılar. İl Müftümüzü de makamında ziyaret eden öğrencilere İl Müftüsü Çiçek, nazik ziyaretlerinden ötürü kitap hediye ederek teşekkür etti.

Büro ziyaretlerinin ardından İl Müftümüz Dr. İsmail Çiçek, öğrencilerle birlikte, depremzede ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz için kurulan Ordu İl Müftülüğü İyilik Çarşısını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Daha sonrasında öğrencilere İl Müftülüğümüz tarafından öğle yemeği ikramında bulunuldu. Yemeğin akabinde ise İl Müftülüğümüzün çalışmalarını tanıtım amacıyla, İl Müftülüğü Gençlik Merkezi, Altınordu İlçe Müftülüğü Gençlik Merkezi, Ordu Müftülüğü Diyanet Genç Ofis ziyaret edildi.