20.03.2023

Ordu'dan Adıyaman'daki deprem bölgesine giden TDV Ordu Arama-Kurtarma Ekibimiz evlerine döndü

"Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgedeki arama kurtarma çalışmalarına katılan TDV Ordu Arama-Kurtarma Ekibimiz, görevlerini tamamlayarak kente döndü.

Ordu'dan 18 kişilik ekip, Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen depremlerin yaşandığı 6 Şubat sabahı yola çıktı. İlk olarak Adıyaman'ın Merkez ve Kahta İlçesinde 11 gün kadar buralarda arama ve kurtarma faaliyeti yürüttü.

Deprem bölgesinde kaldıkları 11 günde onlarca vatandaşı enkazdan kurtaran ekip, görev değişimi ile görevlerini tamamlayarak kente döndü.

Ordu İl Müftülüğü önünde TDV Ordu Arama-Kurtarma Ekibimiz karşılanarak ailelerine kavuştular. Karşılama sırasında arkadaşlarına ve ailelerine sarılarak gözyaşı döküldüğü görüldü.

Karşılamanın akabinde İl Müftümüz Dr. İsmail Çiçek tarafından depremzedeler, göçük altındaki kardeşlerimiz, devletimiz ve milletimiz için dualar edilerek eller semaya açıldı.

Duanın ardından ise bölgemize hicret eden depremzede muhacirlere dağıtılmak üzere 3 adet kurban kesilerek tekbirler getirildi.