06.12.2022

Engelli Vatandaşlarımızla buluştuk

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Ordu İl Müftülüğümüz ve Altınordu İlçe Müftülüğümüz organizatörlüğünde ilimizdeki iki yüzü aşkın engelli vatandaşımız ve ailelerine yönelik ODÜ Kafe Restoran'ında kahvaltı programı düzenlendi.

Engelli kardeşlerimizin tarafından Kur'an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda yine engelli vatandaşlarımız ilahiler söyleyerek ortamı daha da güzelleştirdiler.

Programda açılış konuşması yapan İl Müftümüz Dr. İsmail Çiçek, engel ve engellilerin hayatımızdaki dini açıdan öneminden bahsederek sabredenlerin cennetle müjdeleneceğini hatırlattı. İl Müftüsü Çiçek bu anlamda günde engelleri aşarak davetimize uzaktan ve yakından teşrif eden siz kıymetli vatandaşlarımıza hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum dedi.

Programa teşrif eden Ordu Valimiz Sn. Tuncay Sonel'de konuşma yaparak, engelli bireylerimizin daima yanında olduğunu, her türlü sorun karşısında desteklerini esirgemeyeceklerini, devletimizin imkanları Şehitlerimiz, Gazilerimiz ve siz Engelli Vatandaşlarımızın daima emrinde olacağını vurguladı.

Programa Ordu Valimzi Tuncay Sonel, Ordu İl Müftümüz Dr. İsmail Çiçek, Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Ordu Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yunus Özdaş ve Müdür Yardımcısı Berat Karabulut, Büyükşehir Belediyesi Başkanımız adına Büyükşehir Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Seyfettin Birkay, İl Müftü Yardımcılarımız Şerife Hanım Altuner, Avni Bolat ve Alim Yaya, İş İnsanı Şenocak Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Cem Şenocak ve günün en özel misafirleri engelli vatandaşlarımız ve çok kıymetli aileleri katıldı.

Program kahvaltı ikramının akabinde, Altınordu İlçe Müftümüz Abdullah Söylemez'in yaptığı dua ve veda fotoğrafı ile son buldu.