26.09.2022

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş: “Gençlerimize ne kadar destek olursak bizim için o kadar büyük bir kazanımdır”

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ordu’da yapımı tamamlanan Diyanet Gençlik Merkezi, Altınordu İlçe Müftülüğüne bağlı Ulu Cami Diyanet Gençlik Merkezi ile Köprübaşı 4-6 Yaş Kur’an Kursu’nun açılışını yaptı.

Diyanet Gençlik Merkezi’nin açılış töreninde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, gençlerin ülkemizin geleceği olduğunu belirterek, “Üniversitelerimizde 8 buçuk milyon öğrenci, üniversite öncesi ise 18 milyon öğrencimiz var. Bu gençlerimize gençlik merkezlerimizle, manevi rehberlerimizle ne kadar destek olabilirsek bizim için o kadar büyük bir kazanımdır. İlimiz, devletimiz ve milletimiz için kazanımdır.” dedi.

Gençlik merkezi ve 4-6 yaş Kur’an kursu dualarla açıldı

Öte yandan Ordu’nun Altınordu ilçesinde yapımı tamamlanan Ulu Cami Diyanet Gençlik Merkezi ile Köprübaşı 4-6 Yaş Kur’an Kursu’nun da dualarla açılışını gerçekleştiren Başkan Erbaş, 4-6 yaş Kur’an kursunu gezerek çocuklara oyuncak hediye etti.

“Kitaplar, gençlerin daha bilinçli yetişmesine katkı sağlıyor”

Başkan Erbaş, daha sonra Ulu Cami Halk Kütüphanesi’ni ziyaret ederek, burada gençlerle sohbet etti. Ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Başkan Erbaş, camilerde kütüphane olmasının öneminden bahsederek, kitapların ve kütüphanelerin gençlerin daha bilinçli yetişmesine katkı sağladığını söyledi.

Başkan Erbaş, ziyaretlerde bulundu

Ayrıca Altınordu Bölge Yatılı Kur’an Kursu ve Ordu İlim ve Hizmet Vakfı’nı ziyaret eden Başkan Erbaş, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Programlarda Başkan Erbaş’a, Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler ve Ordu İl Müftümüz Dr. İsmail Çiçek eşlik etti.