20.01.2022

İkizce'de Personelle Buluşma Toplantısı

İl Müftümüz Dr. İsmail Çiçek ilçe ziyaretleri kapsamında İkizce Anadolu İmam Hatip Lisesi Toplantı Salonun'da İkizce İlçemiz'de görev yapan Din Görevlileri ve Kur'an Kursu Öğreticileriyle bir araya geldi.

İlçe Müftümüz Recep Unutmaz'ın açılış konuşmasının akabinde konuşma yapan İl Müftümüz Dr. İsmail ÇİÇEK, Ordu İl Müftülüğümüz tarafından halen gerçekleştirilmeye devam eden ve tasarlanan projeler ve Müftülüğümüzün yaptığı faaliyetler hakkında Din Görevlileri ve Kur'an Kursu Öğreticilerini bilgilendirdi.

Müftü Çiçek, Camilerde ve Kur'an kurslarında başta din hizmeti olmak üzere birçok alanda hizmet yürüten din görevlilerimiz de önemli bir görev icra etmektedirler. Onlar mihrapta namazımızı emanet ettiğimiz, minberde ve kürsüde öğütlerini dinlediğimiz, kendisinden Kur'an öğrendiğimiz, dualarına amin diyerek rehber kabul ettiğimiz kimselerdir. Din görevlileri, mutlu günlerimizde mutluluğumuza destek olan, üzgün günlerimizde de üzüntülerimize ortak olan, çıkmaza düştüğümüzde bize yol gösteren gönül dostlarımızdır. Bizlerin yetişmesinde emeği geçen tüm hocalarımızdan ölenlere rahmet, yaşayanlara da sağlık ve afiyetler diliyoruz.

Müftü Çiçek bizleri sizlerle buluşturan Yüce Mevlâ'ya şükrediyor; Bu toplantıyı hazırlayıp tertip eden başta İlçe Müftümüz Recep Unutmaz'a, hocalarıma ve buraya gelme zahmetinde bulunan siz kıymetli Din Gönüllüsü kardeşlerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum dedi.

Program sonrası Müftü Çiçek, İkizce İlçe Müftülüğümüzü ziyaret etti. İlçenin genel durumuyla ilgili Müftü Unutmaz'dan bilgi alan Müftü Çiçek, gayretli ve başarılı çalışmalarından dolayı ilçe müftümüze ve müftülük çalışanlarımıza teşekkür etti.