11.01.2022

"Su Kuyusu ve Vakıf Çeşmesi"

Türkiye Diyanet Vakfı Ordu Şubemiz aracılığıyla Saime ve Mazhar BOSTANCI tarafından "Bir Damla Hayat" niyetiyle Gana'da "Su

Kuyusu ve Vakıf Çeşmesi" yapılması için yardımda bulunulmuştu.

Bağışı yapılan "Su Kuyusu ve Vakıf Çeşmesi" inşaatının tamamlanarak Gana'lı kardeşlerimizin mutluluklarına ortak olmak isteyen hayırsever Saime ve Mazhar BOSTANCI'yı il müftülüğümüz de misafir ettik.

İl Müftümüz Dr. İsmail ÇİÇEK, hayırseverlerimize yapmış oldukları bağış neticesinde "Su Kuyusu ve Vakıf Çeşmesi" inşaatının tamamlandığını müjdeledi. Müftü Çiçek, kimilerinin azlık, kimilerinin ise çokluk ile imtihan edildiği bu dünyada, özellikle Müslüman nüfusun ağırlıkta olduğu Afrika ve Asya kıtalarında temiz su kaynaklarının yetersiz kaldığı noktada yapılan bağışın ne kadar önemli olduğunu hatırlatarak, ilgi ve alakalarından ötürü hayırseverlerimize teşekkür etti.

İl Müftü Yardımcımız Şerife Hanım ALTUNER tarafından hayırseverlerimize "Su Kuyusu ve Vakıf Çeşmesi" maketi takdim edildi.

Gelin sizlerde bu mutluluğa ortak olun.

Sizleri bu hayra Peygamberimizin (sav) şu sözleriyle davet ediyoruz: ""Günahkâr bir kadın sıcak bir günde dilini dışarı çıkartmış susuzluktan solumakta olan bir köpek gördü. Hemen mestini çıkararak ona su çekip içirdi. Bu sebeple Allah onu bağışladı."" [Müslim, Tövbe 155, (2245)]