T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Ordu Müftülüğü

22.03.2016

Adil ERBAY

Adil ERBAY 2003-2004 1946’da Manyas/Şevketiye’de doğdu. İlkokulu 1958’de Şevketiye’de bitirdi. 1967 yılında Balıkesir İmam-Hatip Lisesini bitirdikten sonra Manisa Kırkağaç Vaizliğine atandı ve aynı yıl İzmir Yüksek İslam Enstitüsüne girdi. Yüksek İslam Enstitüsünü bitirdikten sonra, Manyas ve Yalova İlçe Müftülüklerinde bulundu 07.05.1986 ‘da Adıyaman İl Müftülüğüne tayin oldu. 21.03.1990 tarihinde Karaman İl Müftülüğüne naklen atandı. Burada 15.01.1995 tarihinde kadar görev yaptı. 27.01.1995 tarihinde Edirne İl Müftülüğüne naklen atandı, Edirne’de 8 yıl görev yapan Adil ERBAY, buradan 20.01.2003 tarihinde ayrılarak naklen atanmış olduğu Ordu İl Müftülüğü görevine 03.02.2003 tarihinde başlamıştır. 08.11.2004 tarihinde emekli olmuştur. Evli ve 3 çocuklu olup Arapça bilmektedir.