T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Ordu Müftülüğü

22.03.2016

Hikmet KUTLU

Hikmet KUTLU 1993-1997 1944 Yalvaç’ta doğdu. İlkokulu aynı ilçe Sücüllü Kasabasında (1955), İmam-Hatip Okulunu İstanbul’da bitirdi (1964). İmam-Hatip olarak ilk görevini aldı (1964). Daha sonra İstanbul Yüksek İslam Enstitüsünü bitirdi (1971). Adapazarı Karasu İlçesi Vaizliği ile İlçe Müftülüğü’ne tedviren görevlendirildi (1973). Korkuteli İlçe Müftülüğü (1975-1978). Yozgat İl Müftülüğü (1978-1980). Antalya il Müftülüğü (02.02.1980-30.07.1980). Diyanet işleri Başkanlığı Olgunlaştırma Daire Başkan Yardımcılığı (31.07.1980-15.12.1980), Tekrar Antalya İl Müftülüğü (1980-1985). Denizli İl Müftülüğü (18.11.1985- ) . Ordu il Müftülüğü (03.02.1993-01.12.1997), 16.12.1997 tarihinde Kocaeli il müftüsü olarak atanmıştır. Müftü hikmet Kutlu evli ve 3 çocuk babasıdır. Arapça, orta derecede Fransızca bilmektedir.