T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Ordu Müftülüğü

22.03.2016

Halil ELİTOK

Halil ELİTOK 1989-1993 1946’da Şarkikaraağaç’ta doğdu. İlkokulu Şarkikaraağaç’ta (1958), İmam-Hatip Okulunu Isparta’da (1966) İmam-Hatip olarak Konya Merkez İlçesinde ilk görevi aldı (1966). Daha sonra Konya Yüksek İslam Enstitüsü’nü bitirdi (1970). Askerlik görevini bitirdikten sonra Suruç ilçesine Vaiz olarak atandı (1974). Şanlıurfa İl Müftülüğü’ne 1,5 yıl vekalet etti (1976-1977). Antalya Merkez Vaizliğine atandı (1979). 2. Dönem Haseki İhtisas Kursunu bitirdi (1980). 12.11.1980 tarihinde Isparta İl Müftülüğü’ne atandı. Daha sonra Tokat İl Müftülüğü (22.11.1984-24.09.1989). Ordu İl Müftülüğü (25.09.1989-21.01.1993). Denizli İl Müftülüğü (22.01.1993-23.10.2003). Osmaniye İl Müftülüğü (24.10.2003-01.10.2004) emekli oldu. Dini İlimler Umum Müfettişi Abdullah el-Meragi’nin “El-ızzat-ü-l Beyyinat” adlı eserinin tercümesini yaptı. Çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlanmış makaleleri bulunan ELİTOK evli ve 2 çocuk sahibi olup, Arapça ve Fransızca bilmektedir.