T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Ordu Müftülüğü

20.03.2017

Cemal UZUN

1970 yılında Samsun İli Terme ilçesinde doğdu. İlkokulu kendi mahallesinde okudu.

1986 yılında Samsun Terme İmam-Hatip Lisesi’ni, 1995 yılında Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyal Bilimleri, 2000 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. 2018 Yılında Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi Adalet bölümünü bitirdi.

30.04.2003 yılında Erzurum Ömer Nasuhi Bilmen (Eski adıyla Mehmet Nuri YILMAZ) Dini Yüksek İhtisas Merkezini bitirdi.

Sırasıyla;

1986 – 1995 yılları arasında Ordu ili Akkuş Müftülüğünde İmam-Hatiplik,

1995-2000 yıllarında Erzurum Müftülüğüne bağlı Gürcü Mehmet Paşa Camiinde Müezzin-Kayyımlık,

27.07.2003 - 26.10.2003 tarihleri arasında Trabzon ili Tonya İlçe Vaizliği,

27.10.2003 – 27.10.2005 tarihleri arasında Erzurum İli Tekman İlçe Müftülüğü,

07.11.2005 - 05.10.2009 yılları arasında Ordu Gölköy İlçe Müftülüğü,

06.10.2009 - 13.03.2017 tarihleri arasında Ordu Perşembe İlçe Müftülüğü görevlerinde bulundu,

17.03.2017 tarihinde Ordu il Müftü yardımcısı olarak göreve başlayan Cemal UZUN halen bu görevine devam etmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır. Ordu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalında Yüksek Lisansa devam etmektedir.

İyi derecede Arapça bilmektedir.