T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Mesudiye Müftülüğü

02.04.2018

İlçe Müftülüğümüzün salonunda yapılan Mart Ayı personel toplantısına İlçe Kaymakamı Cevdet BAKKAL’da katıldı.

Din görevlilerine hitap eden İlçe Kaymakamı Cevdet BAKKAL duydukları güveni ifade ederek, "Toplumun kanaat önderi olan din görevlilerinin kendilerini yetiştirmeleri, topluma örnek olacak davranışlar sergilemeleri, toplumu ahlâken yüceltecek görevler îfa etmeleri gerektiğinin önemli olduğunu, görev yaptıkları mahallelerde insanlar arasındaki anlaşmazlıklarda hakemlik görevini yaparak birleştirici ve bütünleştirici rol üstlenmesi gerektiğini, bilgi kendini sürekli güncellediği için mesleki açıdan sürekli kendilerini geliştirmelerini ve diğer kurumlarla iş birliği içinde olmalarını gerektiğini" vurguladı.

İlçe Müftüsü Yunis AYDIN İlçe Müftülüğü hakkında kısa bir bilgilendirme yaptıktan sonra şöyle dedi “ Bugün 140 ülkede faaliyet gösteren Diyanet İşleri Başkanlığı ve T.D.V. yurt dışında çok büyük projelere imza atmaktadır. Diğer taraftan yurt içinde her bir mahalle ve köyde bulunan din gönüllüsü arkadaşlarımızda vatandaşlarımızla bire bir muhatap olarak devletimizin en ücradaki temsilcileri konumundadır. Bu vesileyle din görevlisi, toplumu ilmek ilmek işlemesi gereken, birleştiren, kuşatan, İman ve İhsana davet eden, Hz. Muhammed (s.a.v.)’i örnek alan ve ailesiyle, etrafıyla huzur ve barışı temsil eden kişi olmalıdır. Din Gönüllüleri de bu görevi en güzel şekilde yerine getiriyor ve getirmeye de devam edecektir. İlçemizin dini hayatının gelişmesine katkı sunan bütün müftü, vaiz ve imam-hatiplilerimizin hayatta olanlarına sağlık ve afiyet, ahirete irtihal edenlerine Allahtan (c.c.) rahmet diliyorum. Toplantımıza iştirak ederek bizleri onurlandıran Değerli Kaymakamımız Sayın Cevdet BAKKAL Beye katılımları ve destekleri dolayısıyla şahsım ve mesai arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.” dedi. 

İlçe Kaymakamı Sayın Cevdet BAKKAL son olarak Müftülüğümüz personelin sorunlarını dinleyerek bu sorunların çözümüne yönelik yapılabilecekler hakkında bilgi verdi.