26.05.2017

2017 RAMAZAN AYI MESAJI

RAHMET AYI RAMAZAN

  2017 yılı Ramazan ayına ulaşmış olmanın sevincini yaşamaktayız. 26 Mayıs Cuma günü kılınacak ilk teravih namazının ardından 27 Mayıs Cumartesi günü tutulacak ilk oruç ile bu bereketli iklime girmiş olacağız.

      Bu yıl Ramazan ayında “ÜZERİNDE HER CANIN HAKKI VAR ! BU RAMAZAN VE HER ZAMAN” konusu merkeze alınarak, yoksul ve yetimlere el uzatılmalıdır.Her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm camilerimizde mukabele okunacak ve teravih namazlarından önce Ramazana özel vaaz konuları işlenecektir.

       Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu bu yılki fitre miktarını 16.00 Türk lirası olarak belirlemiştir.Bu miktar asgaridir. İsteyenler istedikleri kadar fazlasını verebilirler.

       Bu vesileyle Ramazan-ı Şerif’in bütün insanlık alemine , Müslümanlara, Ülkemiz, Milletimiz ve ilçemizde yaşayan tüm kardeşlerimiz için hayırlara vesile olmasını diler bu kutlu iklimde gizlenmiş bulunan Kadir Gecesinin faziletinden istifade etmeyi ve Ramazan Bayramına Rabbimizin hoşnutluğuna ulaşmış olarak erişmeyi Cenab-ı Hak’tan dua ve niyaz eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.


                                                                                            Cevat ERİŞTİ

                                                                                     ÇAYBAŞI İLÇE MÜFTÜSÜ