T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Çaybaşı Müftülüğü

27.08.2018

İLÇE MÜFTÜMÜZ

FATİH BALTA

ÇAYBAŞI İLÇE MÜFTÜSÜ

ÖZGEÇMİŞİ:

1975 yılında Kastamonu Tosya’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve liseyi Kastamonu Tosya’da bitirdi.1991 yılında Ankara İlahiyatı kazandı. Yine Ankara İlahiyatta Yüksek Lisansı tamamlayarak halen Doktora çalışması yapıyor. 11 Eylül 1997’de Kastamonu Araç, Ankara Ayaş ve Ankara Polatlı’da İmamlık görevlerinde bulundu 1999 yılında kısa dönem askerlik görevini ifa etti. 2000 yılında evlendi. 2001–2004 yılında Konya İhtisas Merkezini bitirdi ve İmamlık yaptığı Ankara Polatlı’ya Vaiz olarak atandı. 2006–2009 yılında yurtdışı görevini Almanya’da yaptı. 2009’un 1 Temmuz itibarıyla dönüş yaptı ve 22 Temmuz’da Batman’ın Gercüş İlçe Müftüsü olarak görevine başladı. 3 yıllık görev süresi sonunda 27 Eylül 2012 tarihi itibarıyla Kahramanmaraş’ın Göksun ilçe Müftüsü olarak atandı.22.01.2013-25.07.2018 yılları arası Berlin Ateşeliğine bağlı Din görevlisi olarak görev yaptı.02.08.2018  tarihinde Çaybaşı Müftülüğüne atanmış olup,29.08.2018 tarihinde Ordu-Çaybaşı İlçe Müftülüğü görevine başladı.